91
1550448

Rolex, Yacht-Master, "Onyx", ca 2010.

Utropspris
110 000 - 130 000 SEK
10 100 - 11 900 EUR
10 500 - 12 500 USD
Klubbat pris
140 000 SEK
Carl  Palmegren
Carl Palmegren
Ansvarig specialist klockor
+46 (0)739 40 08 23

Storlek: 35 mm
Material: 18K guld
Urverk: automatisk, caliber 2235
År: cirka 2010
Glas: safirglas
Armband: Oysterlänk, viklås, ref. 78748-PJ10/107
Referensnummer: 168628
Serienummer: V'495'909
Verknummer: A 2'868'869
Boettnummer: 2248
Tillbehör: certifikat, box, ytterkartong

Åldersrelaterat slitage.

Urverket fungerar vid katalogiseringstidpunkten, Bukowskis garanterar inte att urverket kommer att fungera i framtiden. Observera att urverket inte har testats för tidsprecision och kan behöva servas på köparens bekostnad. Klockorna har öppnats för att undersöka urverket, därför ges inga garantier för att klockorna är vattenresistenta. Potentiella köpare bör inspektera varje klocka för att försäkra sig om dess skick. För mer information, vänligen läs våra Köpvillkor. Repor.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?