95
1555602

Rolex, Datejust & Date, "His & Hers", ca 1983.

Utropspris
70 000 - 90 000 SEK
6 360 - 8 180 EUR
6 660 - 8 560 USD
Klubbat pris
95 000 SEK
Simon Naeslund
Simon Naeslund
Specialist Klockor
+46 (0)735 95 68 75

Storlek: 36 mm
Material: stål/guld
Urverk: automatisk, caliber 3035
År: cirka 1983
Glas: plexiglas
Armband: Jubileelänk, viklås, ref. F/455
Referensnummer: 16013F
Serienummer: 5'878'496
Verknummer: 0'487'333
Boettnummer: 16000
Tillbehör: certifikat, box, ytterkartong

Storlek: 26 mm
Material: stål/guld
Urverk: automatisk, caliber 2030
År: cirka 1983
Glas: plexiglas
Armband: Jubileelänk, viklås, ref. 62523D-G12/468
Referensnummer: 6917F
Serienummer: 7'436'237
Verknummer: 109'990
Boettnummer: 6900

Åldersrelaterat slitage. Länk med stretch.

Proveniens

Inköpta samtidigt år 1983.