Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
skulptur, "Madonnan med barnet", modell "1137", Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1929.
Tenn, gloria av mässing, stämplad med änglamärket, Stockholm C8. Höjd 17 cm.
Graverad gåvoinskription från 1934, smärre slitage.
Graverad inskription: "Svenskt Tenns hederspris i DN:s balkongträdgårdstävlan 1934".
Katalog, "Firma Svenskt Tenn", Nordisk Rotogravyr 1931, modellen avbildad (opag.)