Arne Jones E1299
481
1553279

Wiwen Nilsson

(Sverige, 1897-1974)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Specialist Smycken
+46 (0)767 81 06 06
Wiwen Nilsson
(Sverige, 1897-1974)

Collier, sterlingsilver med trappslipad bergkristall, Lund 1942

Signerad Wiwen Nilsson. Längd ca 61 cm, hänge ca 25 x 20 mm, vikt 33 g.

Bruksslitage.

Formgivare