552
1550037

Siri Meyer

(Sverige, 1898-1985)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 230 - 2 680 EUR
2 370 - 2 840 USD
Klubbat pris
48 000 SEK

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89
Siri Meyer
(Sverige, 1898-1985)

Stadsbild (Drömmen)

Akvarell och gouache på papper 23 x 18 cm.

Proveniens

Konstnärens familj.
Stockholms Auktionsverk, Modern Art & Design, 24-25 oktober, 2012, kat. nr. 705.

Norrköpings konstmuseum, "Siri Meyer - På resande fot", 2010, avbildad på vernissagekortet.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?