562
1542262

Martin Åberg

(Sverige, 1888-1946)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 730 - 3 640 EUR
2 850 - 3 810 USD
Klubbat pris
38 000 SEK
Lena Rydén
Lena Rydén
Chef konst, specialist modern och klassisk konst
+46 (0)707 78 35 71
Martin Åberg
(Sverige, 1888-1946)

"Den gamla staden, Mentone"

Signerad Martin Åberg och daterad -25. Olja på duk lagd på pannå 65 x 56,5 cm. A tergo daterad 1926 och märkt MÅ reg. 275.

Proveniens

Stockholms Auktionsverk, 17 november 2021.
Privatsamling.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?