568
1550036

Gösta Adrian-Nilsson

(Sverige, 1884-1965)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 880 - 2 350 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89
Gösta Adrian-Nilsson
(Sverige, 1884-1965)

Utan titel

Signerad GAN. Blandteknik på papper, bladstorlek 24 x 17 cm.

Proveniens

Stockholms Auktionsverk, Eclectic & decorative, 20 oktober 2022, kat. nr 333.

Konstnär

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?