612
1559410

Einar Lynge-Ahlberg

(Sverige, 1913-1980)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 230 - 2 680 EUR
2 370 - 2 840 USD
Klubbat pris

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Mollie Engström
Mollie Engström
Specialist Konst
+46 (0)70 748 22 63
Einar Lynge-Ahlberg
(Sverige, 1913-1980)

"Horisonter"

Signerad Lynge-A a tergo. Utförd 1957. Pannå 54 x 79 cm.

Proveniens

Konstnärens familj.
Privatsamling.

Beijers Special vårauktion nr. 32, 1989, jämför studie kat. nr. 57, avbildad s. 34.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?