627
1537323

Pierre Olofsson

(Sverige, 1921-1996)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 360 - 1 640 EUR
1 430 - 1 710 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Mollie Engström
Mollie Engström
Specialist Konst
+46 (0)70 748 22 63
Pierre Olofsson
(Sverige, 1921-1996)

"Croquis"

Signerad Olofsson och numrerad 4/8. Järn. Höjd 55 cm.

Proveniens

Galleri Grassman, Stocksund.
Därefter i arv till nuvarande ägare.

Konstnär

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?