630
1537322

Pierre Olofsson

(Sverige, 1921-1996)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
940 - 1 130 USD
Klubbat pris

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Mollie Engström
Mollie Engström
Specialist Konst
+46 (0)70 748 22 63
Pierre Olofsson
(Sverige, 1921-1996)

"Löv"

Signerad Olofsson och numrerad 1/5 undertill. Bemålad metall monterad på träsockel. Höjd 29 cm.

Proveniens

Galleri Grassman, Stocksund.
Därefter i arv till nuvarande ägare.

Konstnär

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?