693
1553961

Arvid Fougstedt

(Sverige, 1888-1949)
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 800 - 5 690 EUR
4 340 - 6 520 USD
Klubbat pris
Lena Rydén
Lena Rydén
Senior specialist konst
+46 (0)707 78 35 71
Arvid Fougstedt
(Sverige, 1888-1949)

Riddarspel

Signerad Arvid Foudstedt. Duk 62 x 94 cm.

Proveniens

Inköpt på 1950-talet.
Därefter i arv till nuvarande ägare.

Konstnär