793
1552559

Olle Nyman

(Sverige, 1909-1999)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 640 - 9 550 EUR
8 680 - 10 800 USD
Klubbat pris

Lena Rydén
Lena Rydén
Senior specialist konst
+46 (0)707 78 35 71
Olle Nyman
(Sverige, 1909-1999)

Skrotskulptur

Signerad O. Nyman. Trä, delvis bemålat. Höjd 40 cm, kalkstenssockel höjd 4 cm.

Proveniens

Förvärvad direkt från konstnären, därefter i gåva till nuvarande ägare.