Madeleine Pyk – en samling F769
928
1542923

René Magritte, efter

(Belgien, 1898-1967)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 180 - 2 730 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Lena Rydén
Lena Rydén
Senior specialist konst
+46 (0)707 78 35 71
René Magritte, efter
(Belgien, 1898-1967)

"L'Art de Vivre"

Stämpelsignerad och numrerad XXIV/XXV. Färgetsning, 1969. Tryckt av Georges Visat, Paris. Bildstorlek 14 x 11 cm, bladstorlek 28,5 x 22,3 cm (BFK Rives). Med konstnären blindstämpel.

Proveniens

Galleri Östermalm, Stockholm.
Privatsamling.

Kaplan/Baum 16.