Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
10
1533600

Byrå, tillskriven Christian Gotthardt Willkom (mästare i Stockholm 1763-65), Rokoko.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 920 - 3 900 EUR
3 400 - 4 530 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Fanerad med jakaranda och amarant. Beslag av förgylld brons. Tre lådor. Snäpplås. Skiva av kolmårsdmarmor. Längd 105, bredd 59, höjd 84 cm. Nyckel medföljer.

Proveniens