1072
1536046

Rökelsekar med lock, brons. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
536 - 715 EUR
569 - 758 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Mytologiskt fabeldjur i brons med försilvrade detaljer. Längd 19 cm, höjd 16,5 cm.

Möjligen saknas horn och morrhår.

Proveniens

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?