1134
1560175

Bojan, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Ovoid form med dekor i imarifärger med fenixfåglar och fohundar i lövverk. Höjd 22,5 cm.

Sprickor. Slitage.

Proveniens

From a Finnish Private Collection.

Purchased at Bukowskis, 2005, S166, lot no 989.