1159
1555942

Cabaretdelar, två stycken, porslin. Transition, 1600-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått föreställande en blommande trädgård. Längd 11,5 cm.

Bränningsdefekter.

Proveniens

To see other lots sold from this collection, see Bukowskis auction 0649. Lot no 951-967.