1179
1539037

Skål, keramik. Korea, Koryodynastin, 1100-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
478 - 669 EUR
542 - 759 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Djup modell, med en gjuten dekor av blommor, grön krackelerad glasyr. Diameter 17,5 cm.

Ifylllda Kinstugi lagningar. Bränningsdefekter.

Proveniens