1208
1554349

Matta, antik Ningxia, norra Kina. Qingdynastin, sent 1800-tal. Mått ca 150x90 cm

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 707 EUR
564 - 752 USD
Klubbat pris
6 000 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Blekgul botten med polykrom medaljong och blommor. Blekgul huvudbård med blomranka.

Proveniens

Property of a private Swedish Collector.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?