1219
1563121

Bältesspänne, förgylld koppar och sten. Qingdynastin.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
357 - 536 EUR
379 - 569 USD
Klubbat pris
3 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Naturalistiskt modellerad efter stenens form, baksidan med dekor av växtslinga. Mått 6,2x5,4x2,5 cm.

Naturliga inneslutningar och schatteringar i stenen. Nagg/spricka i stenen.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?