1278
1560118

Fiskbassäng/Ytterfoder, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
536 - 715 EUR
569 - 758 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rundade sidor, med en indragen mynning, dekor i famille verte-färger föreställande en figurscen med en dignitet och soldater. Höjd 29,5 cm, diameter 36 cm.

Proveniens

Property of a private Swedish Estate.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?