1278
1560118

Fiskbassäng/Ytterfoder, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rundade sidor, med en indragen mynning, dekor i famille verte-färger föreställande en figurscen med en dignitet och soldater. Höjd 29,5 cm, diameter 36 cm.

Proveniens

Property of a private Swedish Estate.