1315
1546732

Penselställ, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Konvex form med dekor i underglasyrblått av fenixfåglar bland molnformationer. Höjd 14 cm.

Mistor.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.