1319
1546728

Rökelsekar, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rund på trefötter med dekor i underglasyrblått med motiv av antikviteter och dyrbara ting. Diameter 25 cm. Höjd 14 cm.

Skador, lagat.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.