1321
1564585

Praktvas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterform med dekor i underglasyrblått av växter inom reserver. Höjd 43,5 cm.

Mistor. Nagg på inre fotringen.

Proveniens

Property of a private Swedish Collection.