1324
1546088

Skål, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Insidan med dekor av en fyrkload drake. Utsidan med figurscen med en procession med män som bär på föremål. Diameter 21,4 cm.

Slitage.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.