1340
1559443

Tuschsten, porslin. Qingdynastin med Kangxis märke.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rektangulär på fyra fötter, dekor i underglasyrblått av molnformationer. Mått 19,5x15x3,5 cm.

Nagg.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.