253
1563815

Bänkalängd, flamskväv, ca 245 x 57 cm, Östra härad Blekinge, omkring 1800-talets mitt.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Klubbat pris
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Mörkbrun botten med stiliserade blommor.

Proveniens

Privat samling, västra Sverige.