257
1563816

Åkdyna, trensaflossa, ca 117 x 48 cm, troligen Bara härad, Skåne, signerad LAD, daterad 1836.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 710 - 1 900 EUR
1 950 - 2 170 USD
Klubbat pris
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Rödslätvävd botten med tre polykroma medaljonger med hjärtan.

Proveniens

Privat samling, västra Sverige.