Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
352
1556340

Necessär, silver, 1700-tal, saknar stämplar.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
585 - 780 EUR
680 - 906 USD
Klubbat pris
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Rikt driven dekor av voluter och rocailler, innehåll bestående av bl a kniv, sax, sked, höjd ca 9 cm. Total vikt 68 g.

Två av utensilierna saknas.