354
1561459

Resebestick, 3 delar, delvis förgyllt silver, ostämplade, möjligen Tyskland 16/1700-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Klubbat pris
6 500 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Skaft med dekor av filigran. Skedens längd 17 cm. Originaletui medföljer. Bestickens totala vikt 73 g.