Madeleine Pyk – en samling F769
698
1550676

Carl Gustaf Plagemann

(Sverige/Italien, 1805-1868)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 900 EUR
1 640 - 2 180 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Carl Gustaf Plagemann
(Sverige/Italien, 1805-1868)

Ung italienska vid havet

Signerad C.G. Plagemann och daterad Roma 1840. Duk 68 x 55 cm. Samtida förgylld ram.