Madeleine Pyk – en samling F769
812
1553122

Jacob de Wit

(Holland, 1695-1754)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 700 - 7 600 EUR
6 540 - 8 720 USD
Klubbat pris
60 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Jacob de Wit
(Holland, 1695-1754)

Allegorisk figurscen

Signerad J Wit och daterad 1721. Uppfodrad duk 83 x 117 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner, auktion 583, 2-5 december 2014, kat. nr 913.