893
1560114

Wilhelm Smith

(Sverige, 1867-1949)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 640 - 9 550 EUR
8 680 - 10 800 USD
Klubbat pris
80 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
Wilhelm Smith
(Sverige, 1867-1949)

Drosksamling vid Arvfurstens palats, Stockholm.

Signerad W. Smith och otydligt daterad. Olja på duk 95 x 125 cm.

Proveniens

Konstnärens familj.
Därefter i arv.