Madeleine Pyk – en samling F769
899
1563733

Ferdinand Boberg

(Sverige, 1860-1945)
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Lena Rydén
Lena Rydén
Senior specialist konst
+46 (0)707 78 35 71
Ferdinand Boberg
(Sverige, 1860-1945)

Interiör från Torups slott

Signerad Boberg och daterad -38. Akvarell och tusch, bildyta 34,5 x 43,5 cm.

Proveniens

Tidigare i samlingarna på Torups slott, Bara socken, Skåne.