941
1562483

Amalie Kärcher

(Tyskland, 1819-1887)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 910 - 3 880 EUR
3 330 - 4 440 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassisk konst
+46 (0)721 428 962
Amalie Kärcher
(Tyskland, 1819-1887)

Stilleben med plommon, fikon, vindruvor och insekter

Signerad Amalie Kärcher och daterad 1860. Duk 50 x 63 cm.