335
1583804

Kristina Jansson

(Sverige, Född 1967)
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
14 500 - 19 400 EUR
16 600 - 22 200 USD
Klubbat pris

Louise Wrede
Louise Wrede
Chef konstavdelningen, Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Kristina Jansson
(Sverige, Född 1967)

"Bird Blind"

Signerad Jansson och daterad -14 a tergo. Olja på duk 155 x 215 cm.

Borås Konstmuseum, "Spell Bound", 24 januari - 2 april 2015.

Konstnär

Kristina Jansson korades till Carnegie Art Award-pristagare 2009.