346
1585711

Martin Gustavsson

(Sverige/Storbritannien, Född 1964)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 910 - 3 880 EUR
3 330 - 4 440 USD
Klubbat pris

Louise Wrede
Louise Wrede
Chef konstavdelningen, Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Martin Gustavsson

"Utan titel (Lee), ur sviten Ipomeia"

Signerad Martin Gustavsson och daterad 2005 a tergo. Olja på duk 100 x 140 cm.

Proveniens

Galleri Mårtenson & Persson, Stockholm/Båstad.

Liljevalchs konsthall, Stockholm, Vårsalongen 2007.