446
1569515

Donald Judd

(USA, 1928-1994)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 810 - 7 750 EUR
6 650 - 8 870 USD
Klubbat pris
55 000 SEK

Mollie Engström
Mollie Engström
Specialist modern konst och grafik (Tjänstledig)
+46 (0)70 748 22 63
Donald Judd
(USA, 1928-1994)

Utan titel.

Signerad i blyerts och numrerad 39/175. Akvatintetsning, 1974-79. Tryckt av Styria Studio, New York, med deras blindstämpel. 89,2 x 62,2 cm, bladstorlek 101 x 74,5 cm.

Schellmann 100.