Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
1072
1587972

Omega, Constellation, Calendar, "Pie-Pan", ca 1964.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
581 - 775 EUR
665 - 887 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Carl  Palmegren
Carl Palmegren
Ansvarig specialist klockor
+46 (0)739 40 08 23

Storlek: 34,5 mm
Material: stål
Urverk: automatisk, caliber 561
År: cirka 1964
Glas: plexiglas
Armband: läderband
Referensnummer: ST 168.0005
Serienummer: 21'304'614
Boettnummer: 168.005 (SGR)

Klockan fungerar vid katalogiseringstillfället men en översyn rekommenderas. Åldersrelaterat slitage. Repor.