Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
1094
1592726

Jaeger-LeCoultre, Master Compressor Extreme W-Alarm, "Tides Of Time", "Limited Edition", ca 2010.

Utropspris
70 000 - 90 000 SEK
6 820 - 8 770 EUR
7 930 - 10 200 USD
Klubbat pris
Carl  Palmegren
Carl Palmegren
Ansvarig specialist klockor
+46 (0)739 40 08 23

Storlek: 46,3 mm
Material: titan
Urverk: automatisk, caliber 912
År: cirka 2010
Glas: safirglas
Armband: läder/textilband, viklås
Referensnummer: Q177847T
Serienummer: 2'656'382
Boettnummer: 150.T.42
Limiterad och numrerad: 69/350
Tillbehör: certifikat, box

Extra gummiband med originalspänne medföljer. Smärre slitage.

Helhetsintrycket är gott. Urverket fungerar vid katalogiseringstidpunkten, Bukowskis garanterar inte att urverket kommer att fungera i framtiden. Observera att urverket inte har testats för tidsprecision och kan behöva servas på köparens bekostnad. Klockorna har öppnats för att undersöka urverket, därför ges inga garantier för att klockorna är vattenresistenta. Potentiella köpare bör inspektera varje klocka för att försäkra sig om dess skick. För mer information, vänligen läs våra Köpvillkor.