420
1572210

Arne Vodder

(Danmark, 1926-2009)
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
9 550 - 14 300 EUR
10 800 - 16 300 USD
Klubbat pris
155 000 SEK

Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69
Arne Vodder
(Danmark, 1926-2009)

Vilstol, Bovirke, Danmark, 1950-tal.

Stomme av bok, flätade läderband i svärtat läder, nackkudde, sidobord i teak. Längd 150 cm, bredd 57 cm, höjd ca 90 cm

Blekt, slitage.