Arne Jones E1299
487
1575915

Wiwen Nilsson

(Sverige, 1897-1974)
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
474 - 569 EUR
543 - 651 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20
Wiwen Nilsson
(Sverige, 1897-1974)

Brosch, sterlingsilver, i form av en kvist, Lund 1960.

Signerad Wiwen Nilsson N:r 32. Mått ca 58 X 30 mm, vikt 18 g. Medföljande etui.

Bruksslitage.

Formgivare