Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
779
1593498

Tomasz Tatarczyk

(Polen, 1947-2010)
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
9 690 - 14 500 EUR
11 100 - 16 600 USD
Klubbat pris
180 000 SEK

Mollie Engström
Mollie Engström
Specialist modern konst och grafik (Tjänstledig)
+46 (0)70 748 22 63
Tomasz Tatarczyk
(Polen, 1947-2010)

"Jastrzab" - "Hawk"

Signerad Tomasz Tatarczyk och daterad Värnanäs 1985 a tergo. Duk 170 x 120 cm.

Proveniens

Galleri Lång, Malmö, inköpt början 1990-talet.