794
1582177

Carsten Regild

(Sverige, 1941-1992)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 740 - 5 690 EUR
5 430 - 6 520 USD
Klubbat pris

Mollie Engström
Mollie Engström
Specialist modern konst och grafik
+46 (0)70 748 22 63
Carsten Regild
(Sverige, 1941-1992)

"L'Homme Nouveau (Är en varg)"

Sigerad Carsten Regild och daterad sep-okt 1981. Duk 205 x 95,5 cm.

Proveniens

Inköpt direkt av konstnären av nuvarande ägare.

Konstnär