Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
818
1590690

Bo Larsson

(Sverige, Född 1945)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 750 - 9 690 EUR
8 870 - 11 100 USD
Klubbat pris

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Ansvarig specialist modern konst
+46 (0)702 53 14 89
Bo Larsson
(Sverige, Född 1945)

Vy mot Stadsgården från Slussen

Signerad BL och daterad -75. Duk 85 x 120 cm.

Proveniens

Troligen inköpt direkt från konstnären.
Därefter i arv till nuvarande ägare.