877
1560694

Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
9 690 - 12 100 EUR
11 100 - 13 900 USD
Klubbat pris

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist konst, Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)

"L'exile verte"

Signerad med blyerts och numrerad 58/75. Etsning färgakvatint och karborundum, 1969. Tryckt och utgiven av Maeght, Paris. Bladstorlek 103,1 x 70,4 cm.

Dupin 498.