1204
1587799

Skål, keramik. Tangdynastin (618-907).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rundade sidor med en fasad ring strax under mynningen. Cremevit glasyr. Diameter 11,5 cm.

Slitage. Brätesspricka.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.

With a label from Bluett London. And an inventory no B. 65. No 469.