1235
1590948

Handfat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
3 000 SEK
287 EUR
325 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Oval, godronnerad med dekor i imarifärger av blommor och växter. Längd 34 cm. Bredd 31 cm.

Nagg.

Proveniens

Property of a private Swedish Collector.