1271
1587771

Vas, porslin. Sen Qingdynasti/Republik med Qianlongs märke.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterformad med mintgrön glasyr, insidan och botten i cerise glasyr. Förgylld fotring och mynning. Höjd 25 cm.

Förgyllningen med slitage.

Proveniens

Property of a private Swedish Collector.